No Image

The Carpet Crawlers powraca na Drum Fest!

Jedyny oficjalny Genesis Tribute Band – The Carpet Crawlers powraca do nas po zeszłorocznym wspaniałym występie z nowym projektem ‘SELLING FOXTROT BY THE POUND’. To genialne połączenie dwóch albumów – ‘FOXTROT’ oraz ‘SEELING ENGLAND BY THE POUND’ w bardzo wyjątkowym, specjalnym show. Dodatkowo pojawią się bonusowe utwory, które zakończą zapierające dech w piersiach ponad dwu i pół godzinny koncert.

Jeśli ktoś jeszcze nie jest pewny czy warto przyjść, zapewniamy Was że warto i nie ma się nad czym zastanawiać ! Poniżej link do utworu z zeszłorocznego koncertu:

No Image

Line-Up

Tegoroczna edycja DRUM FEST będzie wydarzeniem niezwykle kosmicznym! Do Opola oraz kilku miast południowej Polski zjedzie się  crème de la crème światowej muzyki !

 

Wystąpią między innymi:

Aquiles Priester – brazylijski wirtuoz perkusji metalowej, charakteryzujący się nieskazitelną technika i precyzją. Gra na potężnym zestawie Mapex, otoczony armią talerzy Paiste. Wydał wiele materiałów edukacyjnych zarówno w formie książkowej jak i DVD, często wynajmowany jako perkusista sesyjny zarówno do studia jak i na trasy koncertowe.

 

 

 

Virgil Donati – jeden z największych wizjonerów gry na zestawie perkusyjnym, uznawany często za jednego z najbardziej rozwiniętych technicznie perkusistów w historii. Znany z grania niesamowicie skomplikowanych rytmów i podziałów. Projekty w które się angażuje charakteryzują się wyczynowymi partiami instrumentalnymi. Jego najbardziej znanym zespołem jest formacja Planet X.

 

 

Brian Tichy – amerykański perkusista rockowy, znany m.in. z gry w zespołach Whitesnake, Pride & Glory, zespole Billy’ego Idola. Autor cyklu słynnych koncertów Bonzo Bash podczas którego kilkudziesięciu bębniarzy gra utwory Led Zeppelin. Jego styl gry to bardzo mocne, osadzone, rockowe uderzenia, pełne dynamiki z kolosalną dawką bujającego groove’u, przy tym bardzo widowiskowe i pełne rock and rollowego szaleństwa.

 

 

 

Jerzy Piotrowski – jeden z najważniejszych polskich perkusistów w historii. Znany przede wszystkim z gry w zespole SBB (także u Czesława Niemena), później również Kombi, Dżem, Young Power. Autor legendarnej polskiej szkoły gry na perkusję. Rodzimy prekursor gry na zestawie elektronicznym. Wywarł wpływ na całe pokolenia perkusistów. Posiada rewelacyjny groove, olbrzymi zakres dynamiczny, którym operuje z wielkim wyczuciem. Jego partie bębnów są bardzo muzykalne i pełne energii.

 

Gergo Borlai – pochodzący z Węgier wirtuoz perkusji o międzynarodowej sławie. Przedstawiciel tzw. współczesnej drogi kariery czyli skupianiu się na prowadzeniu warsztatów, pokazów i okazyjnych krótkich projektów z innymi artystami. Jego dynamiczna gra oparta jest o pulsujący groove i zawiera całą masę efektownych technicznych zagrywek.

 

Prócz powyższych wspaniałych perkusistów gościć będziemy również wybitnych gitarzystów:

Tony MacAlpine jest szeroko znany jako wirtuoz gitary, który jest tak samo kompetentny w zakresie klawiszy. Edge of Insanity, jeden z jego dwunastu albumów solowych, wciąż uważany jest za jeden z dziesięciu najlepszych albumów gitarowych wszechczasów. Poza pracą solową, Tony był także członkiem kilku super zespołów rockowych, w tym Planet X z Derekiem Sherinianem i Virgilem Donati, PSMS (Portnoy / Sheehan / MacAlpine / Sherinian), a także nominowany do nagrody Grammy z basistą Bunnym Brunelem i perkusistą Dennisem Chambersem. MacAlpine spędził także siedem lat grając na gitarze i klawiszach w zespole koncertowym Steve’a Vai.

Po bitwie z rakiem, która odsunęła gitarzystę, Tony powraca do zdrowia i jego płyty Death of Roses.

Stuart „Stu” Hamm jest amerykańskim gitarzystą basowym, kompozytorem oraz producentem muzycznym. Znany ze współpracy z takimi wykonawcami jak: Joe Satriani oraz Steve Vai i Frank Gambale. Stu Hamm posiada swój własny styl od początków grania. Swoją karierę zaczynał w dzieciństwie w rodzinnym mieście grając na pianinie i flecie. Natomiast prawdziwy początek jego muzycznej drogi rozpoczął się kiedy Stu kupił gitarę basową. Kształcił się w liceum muzycznym, a po jego ukończeniu kontynuował naukę na studiach muzycznych. Zaczął przekładać utwory grane na pianinie na gitarę basową, dzięki czemu można posłuchać „Sonaty księżycowej” granej na basie. Nagrał bardzo wiele płyt, które osadzone są w takich gatunkach jak fusion, hard rock, rock progresywny, metal progresywny, jazz czy też jazz rock.

Greg Howe – mistrz gitary, wybitny kompozytor oraz autor dziewięciu solowych albumów, który od ponad 30 lat aktywnie występuje na scenach całego świata

Prócz mocnych rockowych brzmień wystąpią również soliści klasyczni:

Katarzyna Myśka – wirtuoz marimby o międzynarodowej renomie, założycielka Międzynarodowej Akademii Marimby Katarzyny Myćki.

Eriko Daimo – chwalona za „hipnotyzujące połączenie dźwięku i wzroku”, nagradzana marimbistka, jest jedną z czołowych artystek w swojej dziedzinie.

Mark Ford – wirtuoz marimby, kompozytor i koordynator klasy perkusji na University of North Texas College of Music w Denton w Teksasie.

Svet Stoyanov – wirtuoz perkusji, wystąpił w ponad tysiącu recitali i zaprezentował wiele warsztatów instrumentalnych na całym świecie.

Nie może Cię z nami zabraknąć !

No Image

Bilety

A czy Ty już masz swój bilet na koncerty w ramach tegorocznej edycji DRUM FEST?

Pamiętajcie, że tylko do końca września wszystkie bilety do kupienia taniej, a do końca sierpnia WAKACYJNA PROMOCJA i bilety jeszcze 10 % tańsze (tylko w Salonach Muzycznych RAGTIME) !

Bilety w sprzedaży na www.kupbilecik.pl, www.ticketmaster.pl, w Salonach Muzycznych Ragtime oraz w  wybranych salonach empik.

Więcej informacji o koncertach znajdziecie w naszych wydarzeniach na facebooku oraz w zakładce Program Festiwalu.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

No Image

Young Drum Hero

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Międzynarodowym Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym – Young Drum Hero !

Nagrody, jakie są każdy widzi :), ale mieć odwagę zagrać przed jury, którego przewodniczącym będzie pan Jerzy Piotrowski, to dopiero wyzwanie!

Czekamy na zgłoszenia do najbardziej prestiżowego konkursu gry na zestawie YOUNG DRUM HERO 2018 w ramach

 

DRUMFEST!http://musicmedia.pl/youngdrumhero/zgloszenia/