„Americans In Opole”, koncert w wykonaniu profesorów i studentów Uniwersytetu w Północnym Teksasie UNT Texas, 21 października

Już 21 października zapraszamy Państwa do udziału w koncercie „Americans in Opole”, który wykonają dla was profesorzy i studenci Uniwersytetu Północnego w Teksasie UNT (University of North Texas). Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina.

 

Mark Ford jest artystą, grającym na marimbie i koordynatorem ds. perkusji na Uniwersytecie Północnego Teksasu w Denton w Teksasie. Jako były prezes Percussive Arts Society i koordynator jednego z największych programów perkusyjnych w Stanach Zjednoczonych w UNT, Ford jest aktywnym wykonawcą i kompozytorem. Występował na arenie międzynarodowej w całej Europie, a także w Japonii, Chinach, Tajwanie, Australii i Ameryce Południowej. Oprócz obowiązków w UNT Ford jest także dyrektorem artystycznym corocznego konkursu Drum Fest Marimba/Vibraphone Competition w Opolu.

 

 

Dave Hall jest profesorem nadzwyczajnym perkusji. Podczas organizacji nominacji akademickiej i pod jego kierownictwem Zespół Perkusyjny Uniwersytetu Nebraski został wybrany do wykonania koncertu pokazowego w PASIC zarówno w 2019, jak i 2016 roku, jako zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Zespołów Perkusyjnych Towarzystwa Sztuk Perkusyjnych. Przed nominacją do Lincoln Dave był instruktorem gry na perkusji na Texas Christian University (TCU) oraz połączeniami klas, urządzeniami i kursami na Uniwersytecie Północnego Teksasu jako wykładowca. Oprócz działań uniwersyteckich, Hall również regularnie występuje jako solista na marimbie i wielu innych instrumentach perkusyjnych.

 

Opisana przez magazyn Fanfare jako „nieustraszona perkusistka”, I-Jen Fang ma karierę jako solistka, kameralistka, muzyk orkiestrowy i nauczyciel. Dołączyła do wydziału McIntire Department of Music na Uniwersytecie Wirginii w 2005 roku i jako główna Timpanistka i Perkusistka w Charlottesville Symphony.Jako solistka I-Jen występowała jako solistka na marimbie na Tajwanie, w USA, Austrii, Francji, Węgrzech, Rumunii i Republice Południowej Afryki. Występowała także jako solistka na marimbie w Charlottesville Symphony w latach 2006 i 2010.

 

 

 

Paul Rennick jest profesorem perkusji w ONZ w Teksasie, gdzie pracuje na tym wydziale od 1991 roku. Paul kieruje wieloma nagradzanymi zespołami perkusyjnymi, prowadzi zajęcia w pracowni lekcji stosowanych, a także aranżuje i komponuje instrumenty perkusyjne.Będąc czołową postacią w świecie marszowej perkusji i edukacji perkusyjnej, Paul może poszczycić się długą historią odnoszących sukcesy studentów i renomowanych zespołów wykonawczych, a także był cenionym gościnnym artystą na całym świecie. W 2017 roku został wybrany do Międzynarodowej Galerii Sław Drum Corps, a w 2021 do Galerii Sław World Drum Corps.