Międzynarodowe Konkursy Perkusyjne - Marimba i Wibrafon 2017 Drukuj Email

Regulamin Międzynarodowych Konkursów Perkusyjnych - pobierz

 

alt

 

 

Formularz zgłoszeniowy konkursu duetow 2017 - pobierz

Formularz zgłoszeniowy konkursu Marimba 2017 -pobierz 

Formularz zgłoszeniowy konkursu Wibrafon 2017 - pobierz

Lista utworów obowiązkowych 2017 - pobierz

 

Skład Jury:

 

MARK FORD (USA)

 

Profesor Mark Fordpochodzi z USA.Jest wykładowcą perkusji oraz koordynatorem największego programu perkusyjnego na Uniwersytecie w Denton w Północnym Teksasie (UNT). Profesor jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie. Do dziś komponuje i jest aktywnym marimbafonistą występującym na całym świecie. Często prowadzi konferencje muzyczne w USA. Mark jest również Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowych Konkursów Marimbowego oraz Wibrafonowego odbywających się w Opolu w ramach Festiwalu DRUM FEST. W swoim dorobku ma wiele nagranych płyt marimbowych i perkusyjnych. Jego solowe płyty to między innymi Stealing a Moment, Motion Beyond oraz Polaris. Nagrał również dwie płyty DVD oraz CD z japońską wirtuoz marimby Keiko Abe i UNT Wind Symphony.

alt

NEY ROSAURO (Brazylia)

Doktor Ney Rosauro jest brazylijskim wirtuozem instrumentów perkusyjnych, uważanym za jednego z najbardziej dynamicznych i oryginalnych kompozytorów oraz perkusistów symfonicznych. Doktorat ukończył na Uniwersytecie w Miami pod okiem Freda Wickstorma. Wykładał perkusję na wielu uczelniach i wydziałach między innymi na Escola de Musica de Brasilia w Brazylii, Departamencie Perkusji na Uniwersytecie Federalnym w Santa Monica, Uniwersytecie w Miami na Florydzie gdzie był dyrektorem katedry perkusji. Jako kompozytor napisał ponad 100 utworów oraz wydał wiele publikacji metodycznych. Jego kompozycje znane są na całym świecie. Są grane i nagrywane przez innych wybitnych artystów światowej sławy jak Evelyn Glennie czy London Symphony Orchestra. Utwór Concerto for Marimba and Orchestra grany był przez ponad 2500 orkiestr z całego świata, sam Ney Rosauro wystąpił solo lub z orkiestrą w ponad 45 różnych krajach. Dziesięć solowych płyt zostało docenionych przez perkusistów i miłośników muzyki generalnej.

alt

LUDWIG ALBERT  (Belgia)

Ludwig Albert to wirtuoz marimby, uznany na świecie profesor oraz pedagog. W 1996 założył organizację "Marimba Projects", która miała na celu rozprzestrzenienie zainteresowania marimbą poprzez organizowanie wszelkich projektów oraz spotkań pedagogicznych związanych z tym instrumentem. Jako pierwszy Belg uczył się, tworzył i grał koncerty z wirtuozką marimby z Japonii - Keiko Abe. Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Marimby w Belgii oraz Konkursu Marimbowego. Wykładał na Uniwersytetach w niemal całej Europie oraz wielu krajach na innych kontynentach. W 1995 roku utworzył duet "Patrasche", który w pionierski oraz unikalny sposób łączy marimbę z wokalem. Duet do dziś jest inspiracją dla wielu muzyków. Ludwig jest pierwszym europejskim marimbafonistą, który został endorserem firmy Adams. W 2012 roku świętował 20 - lecie swojej kariery poprzez wydanie 4 nowych płyt.

alt

ERIC SAMMUT (Francja)

 

Eric Sammut jest muzykiem urodzonym we Francji. Swoją edukację muzyczną zaczął od nauki gry na pianinie. Następnie uczęszczał na zajęcia perkusji z Michelem Ventula w Narodowym Regionalnym Konwersatorium [National Regional Conservatory (NRC)] w rodzinnym mieście Tuluzie. Jego różnorodne doświadczenia muzyczne pozwoliły mu docenić muzykę wszystkich gatunków, od Bacha i Mozarta po jazz i rock. Po studiach w Conservatoire supérieur de musique de Lyon został Pierwszym Perkusistą w l’Opera de Lyon. Właśnie w tym okresie wyłoniła się jego pasja do marimby. Znalazł wtedy nowe muzyczne i techniczne podejście do tego instrumentu. W 1995 wygrał Międzynarodowy Konkurs Marimbowy (Leigh Howard Stevens International Marimba Competition) i odbył tourne po USA. Koncertował na całym świecie, dzięki czemu zdobył uznanie jako międzynarodowy artysta. Obecnie pełni funkcję Kierownika Sekcji Perkusji Orkiestry w Paryżu i wykłada w Konserwatorium w Paryżu. Specjalizując się w sztuce improwizacji, jego zakres muzycznych interakcji obejmuje od Bacha do Cole'a Portera, od Prokofiewa po Editha Piaf. Sammut stał się także jednym z najważniejszych kompozytorów muzyki na marimbie i aktywnie promuje instrument w całej Francji i całej Europie.

alt

 

 NICHOLAS WILLIAMS (USA)

Nicholas Enrico Williams jest asystenentem dyrektora sekcji dętej, dyregentem Wind Ensemle, Brass Band oraz dyrektorem artystycznym między innymi perkusyjnej orkiestry marszowej North Texas Green Brigade Marching Band oraz Basketball Pep Band na Uniwersytecie w Północnym Teksasie. Jest również dyrygentem orkiestry dętej GDYO Wind Symphony w Dallas. Doktor Williams jest zalożycielem i dyrygentem Orkiestry Kameralnej Harmoniemusik. W dorobku kariery dyrygenckiej ma na swoim koncie koncerty z Dallas Wind Symphony; Lone Star Wind Orchesrta; Wind Symphony; Midwest International Band Orchestra Clinic w Chicago, Illinois ; The College Band Directors National Association; Texas Bandmasters Association Convention. Nicholas Williams czynnie bierze udział w konferencjach, wykładach oraz warsztatach w USA, Kanadzie, Australii czy w krajach Azji. Aranżacje marszowe Nicholasa Williamsa grane są przez wybitnych muzyków na całym świecie. Doktor Williams jest również wziętym producentem i redaktorem muzycznym, zaangażowanym w wiele projektów, które wydawane były na płytach CD czy DVD.

 alt

Wyżej wymienieni soliści wezmą udział w koncercie z Orkiestrą

Symfoniczną Filharmonii Opolskiej pod batutą Nicholasa Williamsa

w dniu 20 października 2017 o godzinie 19:00. 

 

alt

 

Nowości

Fundacja DRUMFEST

Partnerzy

  

 

 

Partnerzy

roland-td1.jpg
mapex.png
umo.jpg
ministerstwo.jpg
filharmonia_opolska.jpg
psm.jpg
chck.jpg
chorzow170.jpg
powiatopolski.jpg
konsulat_niemiec.jpg
wegry.jpg
flandria.jpg
opolskie.jpg
slaskie.jpg
cea.jpg
Horizontal SlideShow Module v1.8 by JT.

Facebook Like Box

.

Patroni medialni


 

 

 

Nagrody

opolska marka 2012-1.jpg