Młode Opole
Laureci IX Przeglądu Młode Opole 2017 Drukuj Email

Werdykt Jury:

 

Kategoria Szkoły Podstawowe kl I-III

Imiejsce zdobył - Łukasz Kuźniar z Opola

II miejsce zdobyła – Antonina Miraszewska z Kędzierzyna- Koźle

III miejsce zdobyła – Maja Wdowikowska ze Skoroszyc

 

Kategoria Szkoły Podstawowe kl IV – VI:

I miejsce zdobył Mateusz Gędek z Praszki

II miejsce zdobyła Aleksandra Urbańska z Byczyny

III miejsce zdobyły Iga Dziadkiewicz oraz Ania Lasota z Opola

 

Kategoria Gimnazjum:

I miejsce zdobyła Monika Podmostka z Żabińca

II miejsce zdobyła Emilia Waliczek z Komprachcic

III miejsca nie przyznano

 

Kategoria Szkoły Ponadgimnazjalne:

I miejsce zdobyli Filip Sterniuk oraz Seweryn Jabłoński z Opola

II miejsce zdobyła Julia Dota z Antoniowa

III miejsce zdobyła Paulina Kwiczala z Makowic

 

Kategoria Studenci:

I miejsce – Monika Morka z Opola

II miejsce – Vimala Vaidyan

III miejsce - Katarzyna Fiała z Namysłowa

 

GrandPrix-konkurs wokalny – Mateusz Gędek,

uczeń VI klasy szkoły podstawowej w Praszce

 

W turnieju zespołów:

miejsce zdobył zespół wokalny Work in Progress z Opola

IImiejsce zespół SUNFLOWERS - zespół wokalno – instrumentalny

z Namysłowa

IIImiejsce - The Hornets z Opola

Wyróżnienie za najlepszy wokal zdobyła Martyna Bochen

z zespołu RAGTIME ze Zdzieszowic.

GrandPrix-turniejzespołów- zdobył zespół AFTERCLASSES

składający się uczniów szkó łponadgimnazjalnych zPraszki.

Zespół poruszył Jurorów wykonaniem dwóch utworów w tym jednym

autorskim, muzykalnością, swobodą sceniczną oraz bezbłędnymwykonaniem.

 
IX Przegląd Twórczości Artystycznej MŁODE OPOLE 2017 Drukuj Email
Szanowni Państwo, drodzy uczestnicy. 

Poniżej lista zakwalifikowanych uczestników 
tegorocznej edycji Młodego Opola.

Informujemy, że nastąpiła zmiana miejsca konkursu.

Scena ustawiona będzie w samym sercu Opola

- na Opolskim Rynku.
Przez wzgląd na dostępność członków komisji Jury

10 czerwca 2017r odbędzie się turniej zespołów,
natomiast soliści zaprezentują się na scenie
11 czerwca 2017r.

Konkurs zespołów rozpocznie się w sobotę
10 czerwca 2017 o godzinie 13:00.

W Jury zasiądą: Marek Kapłon, Wojtek "Amorek" Cieślak,
Tomasz Bazan.
Lista zakwalifikowanych zespołów:
PIRANIE Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Nysie
The HORNETS PSP
RAGTIME Publiczne Gimnazjum w Zdzieszowicach
FERMATA Gimnazjum w Głogówku
THE SUNFLOWERS LO nr I w Namysłowie oraz Zespół Szkół Rolniczych
WORK IN PROGRESS ZS Ekonomicznych im gen. Stefana Roweckiego
GROTA w Opolu
AFTERCLASSES ZS Ponadgimnazjalnych nr 1 w Praszce
RANT Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Nysie
Konkurs solistyczny rozpocznie się o godz 10:00 
w niedzielę 11 czerwca 2017r.

W Jury zasiądą: Anna Panas, Edward Spyrka,
Tomasz Bazan.
Przez wzgląd na wysoki poziom oraz bardzo
dużą liczbę zgłoszeń komisja postanowiła
zakwalifikować ponad 50 uczestników. Lista zakwalifikowanych solistów:
KATEGORIA WIEKOWA MIEJSCOWOŚĆ KLASA PIOSENKA KONKURSOWA
I-III PSP


Antonina Miraszewska K-Koźle I Mój Mały Pies
Julia Skiwerczyńska K-Koźle II Cyrk Wita Was
Zofia Dziewanowska K-Koźle III Myszka widziała ostatnia
Nikola Czerchlińska Strojec III Nie zapomnij
Kacper Wójcik Praszka III Jasio Zgubek
Jacek Grygierczyk Opole III Świat to muzyka
Anna Kowalczuk Skoroszyce III Małe c
Maja Wdowikowska Skoroszyce III Laleczka z Saskiej Porcelany
Marysia Winnik Opole III Różowa Piosenka
Łukasz Kuźniar Opole I Czekoladowa historyjka
Paulina Głogiewicz Opole III Piegowata piosenka
       
IV -VI PSP   kl konkursowa piosenka
Iza Cyranek Pawłowiczki VI Joszko Broda
Rafał Wieczorke Reńska Wieś V Hej ho
Dominika Mutwin Pokrzywnica VI Sto uśmiechów
Kamila Czartoryska Reńska Wieś V Gołębi Song
Wiktoria Gołębiewska Reńska Wieś V Nuni Nuni
Aleksandra Siemasz Siechnice V Baju Baju proszę pana
Marcelina Miraszewska K-Koźle IV Świat to muzyka
Amelia Kłosowska Opole V Czy ten Pan i Pani
Noemi Pustelniak Moszczanka IV Pamiętajcie o Lalkach
Aleksandra Urbańska Byczyna IV Lustro
Kinga Osowska K-Koźle V Samba Mosquito
Julianna Rasztar Kowale VI Jak kropla
Karolina Nowak Ozimek V Otulanka
Mateusz Gędek Praszka VI Nie wie nikt
Amelia Dawid Dylaki VI Gołębi Song
Laura Adamietz Ozimek IV Kropelki
Milena Wilk Ozimek VI Prawie dorosły walczyk
Ula Buba Dylaki IV Choć masz mało lat
Dominika Szpitalak Krapkowice IV Malutkim i tym większym
Maja Grygierczyk Opole V Koci wesoły świat
Natalia Rzepczyńska Opole VI Nic o nas bez nas
Julia Kuś Skoroszyce IV Afera
Iga Dziadkiewicz Opole V Lubię wrony
Agata Łannik K-Koźle V Gwiazdy Filmowe
Tymoteusz Bartkowiak Prószków IV Na jednej z dzikich plaż
Anna Lasota Opole IV Niezapominajka
Karolina Kościelny Opole VI Kołysanka dla mamy
GIMNAZJUM   kl konkursowa piosenka
Julia Zalewska Krapkowice III Wypatruję Cię
Dominik Szyszka Praszka II W płomieniach
Emilia Waliczek Komprachcice II Dłoń
Maja Czerepniak Ozimek I Kto się na tangu dziś zna
Zofia Winnik Opole I Szabada
Monika Podmostka Kluczbork I Świat się pomylił
Adrianna Matyszok Opole III Supermenka
Wiktoria Sawicz Chróścina III Wszystko albo nic
PONADGIMNAZJALNE   kl konkursowa piosenka
Marta Korpowska Praszka II Piosenka Księżycowa
Sara Bochenek K-Koźle II Będziesz chciał
Filip Sterniuk Opole I o NIEBO LEPIEJ
Nicole Skowron Opole II Między nami żywiołami
Julia Dota Opole I Niech żyje bal
Paulina Kwiczala Skoroszyce I Na brzegu Nocy
Jessica Glombek Opole I Wyśniłam Sen
Marta Stelmaszczyk Gorzów Śląski II Niech żyje bal
Aleksandra Calicka Opole I Ja dla Pana czasu nie mam
Seweryn Jabłoński Ozimek
Z każdym
Dominika Łagocka Wołczyn I
Bądź moim natchnieniem
STUDENCI   ROK konkursowa piosenka
Katarzyna Fiała Namysłów I Brzydcy
Agata Kołodziejczyk Opole V Wariatka tańczy
Monika Morka Opole I Chodzi o to żeby nie być
Vimala Vaidyan Opole V Nieznajomy
 
IX Przegląd Twórczości Artystycznej MŁODE OPOLE 2017 Drukuj Email

                       Została ogłoszona IX  edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej

MŁODE OPOLE!

Do udziału w konkursach muzycznych zapraszamy śpiewających solistów oraz

zespoły wokalno-instrumentalne z województwa opolskiego. Należy przygotować

po 2 utwory, w tym przynajmniej 1 w języku polskim.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z nagraniami upływa 26 maja 2017r.

 

Lista osób zakwalifikowanych do finału zostanie opublikowana do 1 czerwca 2017r.

 

Finał konkursu wokalnego oraz Turniej Zespołów odbędzie się w dniach                                         10 i 11 czerwca 2017r. na scenie ustawionej na Placu Wolności w Opolu.


Tegooczne nagrody Grand Prix w postaci sesji nagroniowych w legendarnym

Studio M ufundowane zostały przez Radio Opole.  

 

Tegoroczny Przegląd dofinansowany został ze środków Miasta Opola

oraz Powiatu Opolskiego.

MŁODE OPOLE 2017 baner FIN

 

 

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowypobierz

 

 
Lista wokalistów i zespołów zakwalifikowanych do VIII Przeglądu Młode Opole Drukuj Email

Poniżej lista osób i zespołów zakwalifikowanych do udziału w tegoroczymPrzeglądzie Artystycznym

Młode Opole 2016.

Otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń do konkursu wokalistów oraz

ponad 20 zespołów.

Konkurs odbędzie się 4 czerwca na Placu Wolności w Opolu.

Rozpoczęcie o godzinie 10:00 - prezentacja wokalistów.

14:00 - 14:30 przerwa i obrady Jury

14:30 - planowane ogłoszenie wyników konkursu wokalnego

15:00 - prezentacja zespołów

Powyższy plan godzinowy może ulec zmianie.

Zapraszamy serdecznie.

Szkoła Podstawowa I-III  
Imię i nazwisko Piosenka
Julia Kuś „Kołysanka dla Mamy”
Maja Wdowikowska „Obiecuję”
Urszula Buba „ Kocham mamę”
Anna Kowalczuk „Najmniejsza Piosenka”
Emilia Homenda „Piosenka o Emilce”
Maria Winnik „Mała smutna”
Samanta Miensok „Myszka”
Julia Kurc „Co powie tata”
Dominika Szpitalak „Malutki tym większym”
Maria Cebula „Swing”
Pascal Siwy „Dziadek”
Wiktoria Kopiec „Jesienny Walczyk”
   
Szkoła Podstawowa IV-VI  
Wiktoria Paluch „ Te myśli”
Dawid Bac „Zawsze gdzieś czeka ktoś”
Alicja Czajkowska „ Tańczące Eurydyki”
Izabela Kuriata „Jesteś Bohaterem”
Amelia Dawid „Piosenka na cztery kopyta i wiatr”
Milena Wilk „Najpiękniejsza w Klasie”
Karolina Nowak „ Piosenka Uwerturowa”`
Karolina Kościelny „Śpiewam i gram”
Hanna Kotula „Udało prawie się”
Agata Łannik „Będzie lepszy dzień”
Kinga Kubiesa „Lecę”
Zosia Winnik „Kropelki”
Ania Miszke „Laleczka”
Natalia Asman „Piosenka drewnianych Lalek”
Vanessa Siwy „Mruczy winyl”
   
Gimnazjum  
Konrad Balbuza „ O Niebo Lepiej”
Aleksandra Zając „ Ta Pani w Zielonym”
Julia Pogorzelska „Taki cud i miód”
Julia Dota „ Wracam do domu”
Kamil Grech „Życia Mała Garść”
Julia Telęga „Chłopiec na dłużej”
Jessica Stellmach „Moknie w deszczu diabeł”
Aleksandra Wilk „Boskie Buenos”
Maciej Wójtowicz „Nie Dokazuj”
Klamil Pieczykolan „Cisza”
Julia Gohly „Człowieczy los”
Anna Wac „O niebo lepiej”
Julia Chrobok „Deszcz”
Angelika Krystek „Alleluja”
Natalia Krawczyk „Piosenka księżycowa”
Filip Sterniuk „Bądź moim natchnieniem”
   
Szkoły Ponadgimnazjalne  
Kacper Trela „ Miłość mi wszystko wyjaśniła”
Nicola Kapica „Graj”
Piotr Paluch „Esencjonalnie”
Aleksandra Front „Robotypy”
Joanna Krochmalczyk „Nie wie nikt”
Małgorzata Jaźwa „Sen Motyla”
   
Studenci  
Kinga Musiał „Księżyc nad Kościeliskiem”
Natalia Gosztyła „Stan Pogody”
Zuzanna Wrona „Dobranoc Panowie”
   
ZESPOŁY  
   
RAGTIME wokal Karolina Kiec, Martyna Bochen
Adam Obstoj + gitara solowa
Piotr Obstoj + perkusja
Mateusz Schenk – Bas
Konrad Pandel – gitara akordowa
 
Kwintet czyli Kwartet
Julia Dota
Julia Pogorzelska
Paulina Kozłowska
Ola Styczek
Maja Pierwoła
 
RODODENDRONY
Paweł Konieczny – gitara + wokal
Michał Jakubiak – bas + wokal
Michał Cekus – gitara wokal
 
WIZJA
Wanessa Blizna, Milena Krzyścin,
Katarzyna Napolska, Natalia
Rosłanowska, Marta Skowron,
Wiktoria Szemainda
 
CZTERY ŻYWIOŁY
Wanessa Blizna
Natalia Rosłanowska
Marta Skowron
Wiktoria Syemainda
 
DUET Natalia Krawczyk & Filip Sterniuk  
SMYKI - 3 skrzypiec, 5 fletów, saksofon,
2 instrumenty perkusyjne
 
KLD
Monika Pater - wokal
Konrad Bielamowicz-klawisze
Mikołaj Potoczny – perkusja
 
LOSS OF GRAY
Gosia Grajdek – wokal
Dominika Kowalska -klawisze
Janusz Wrzosek – bas
Łukasz Zelek – gitara
Aleksander Wrzosek – perkusja
 
INNI
Maksymilian Wesołowski – wokal
Paweł Gdak – gitara rytmiczna
Łukasz Mitura – Perkusja
Adam Pasztaleniec – bas
Szymon Siwak – gitara prowadząca
 
CZTERY AMPERY
Szymon Cytera – gitara prowadząca
Korneliusz Cytera – bas
Filip Bartkiewicz – perkusja
Kacper Trela – Śpiew, instrumenty kl.
 
KONSONANS
Pianino gitara wokale: Aneta Pierzyna,
Agata Kubicka, Agata Krasek, Kamil
Walecko
 
S8
Zuzanna Feliks – wokal
Dominik Kłak -perkusja
Łukasz Rychlik – Gitara
Marta Stelmaszczyk -wokal
 
 
VIII Przegląd Twórczości Artystycznej Młode Opole 2016 Drukuj Email

mlode opole 2016

 

 

     Do pobrania regulamin uczestnictwa oraz formularze zgłoszeniowe 

do VIII Przeglądu Artystycznego Młode Opole, który odbędzie się  już 4 czerwca 2016r

jako impreza około-festiwalowa 53 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej

na Placu Wolności w Opolu.

Projekt organizowany wspólnie  z Miastem Opole i dofinansowany ze środków Powiatu Opolskiego.

Zapraszamy serdecznie dzieci z młodzież do wzięcia udziału w Młodym Opolu.

 

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy - pobierz

 

 

 

 

 
Werdykt Konkursu Wokalnego - Młode Opole 2015 Drukuj Email

W dniu 13 czerwca 2015 r. komisja w składzie:

 Anna Panas

 Jarosław Wasik

 Wojciech Lasek

 po przesłuchaniu 48 finalistów 5 kategoriach wiekowych postanowiło przyznać:

 

w kategorii Szkoła Podstawowa kl. I – III

 I miejsce dla Poli Plamitzer

 II miejsce dla Aleksandry Urbańskiej

 III miejsce dla Natalii Asman

 

w kategorii Szkoła Podstawowa kl. IV – VI

 wyróżnienie dla Oliwii Baron

 

w kategorii Gimnazjum

 I miejsce dla Pauliny Kwiczali

 II miejsce dla Piotra Palucha

 III miejsce dla Kamila Janoszka

 

w kategorii Szkoła Ponadgimnazjalna

 I miejsce dla Angeliki Zaworki

 II miejsce ex aequo dla Szymona Butora i Łukasza Dambca

 III miejsce dla Weroniki Czech

 

w kategorii osoby w wieku 20 - 25 lat

 I miejsce dla Roberta Klimka

 II miejsce dla Martyny Druszcz

 III miejsce dla Moniki Markowskiej

 wyróżnienie dla Zuzanny Wrony

 

Nagrodę GRAND PRIX jury postanowiono przyznać Dominikowi Rossa z Kędzierzyna – Koźla.

 GRATULUJEMY !!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Nowości

Fundacja DRUMFEST

Partnerzy

  

 

 

Partnerzy

roland-td1.jpg
mapex.png
umo.jpg
ministerstwo.jpg
filharmonia_opolska.jpg
psm.jpg
chck.jpg
chorzow170.jpg
powiatopolski.jpg
konsulat_niemiec.jpg
wegry.jpg
flandria.jpg
opolskie.jpg
slaskie.jpg
cea.jpg
Horizontal SlideShow Module v1.8 by JT.

Facebook Like Box

.

Patroni medialni


 

 

 

Nagrody

opolska marka 2012-1.jpg