Młode Opole
wyniki konkursu zespołów - Młode Opole 2013 Drukuj Email

I miejsce - zespół Sierściuchy z Głogówka

II miejsce - zespół Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu - za całokształt

wyróżnienie - zespół Misscore z Tułowic

Nie przyznano Grand Prix, jednak przyznano nagrody dla indywidualnych muzyków:

Dawid Mateja - gitarzysta Constant Rush

Mateusz Zielony - basista YYZ

gitarzysta zespołu Sierściuchy

basista Girls & Band

Nina Tomczak - wokalistka zespołu Sierściuchy

Iwona Konieczny - skrzypaczka Los Kalafioros

Opole 16.06.2013

 
wyniki konkursu wokalnego - Młode Opole 2013 Drukuj Email

kategoria: Szkoła podstawowa - grupa 9-11 lat - I miejsce Izabela Kuriata, wyróżnienie Natalia Zastępa

kategoria: Szkoła podstawowa - grupa 12-13 lat - I miejsce: Natalia Machelska, II miejsce: Maciej Wójtowicz, III miejsce: Paulina Kwiczala

kategoria:Gimnazjum - I miejsce - Krzysztof Kostecki

kategoria: Szkoła Ponadgimnazjalna - I miejsce - Wiktoria Szydłak, wyróżnienie: Krystian Trojanowski

kategoria: Studenci - I miejsce - Magdalena Zamoroka

Nagroda specjalna jury dla Natalii Machelskiej za najlepszą interpretację i dobór repertuaru.

Grand Prix nie zostało przyznane, jednak nagroda finansowa została podzielona po równo pomiędzy zwycięzców trzech najstarszych grup wiekowych i nagrodę specjalną.

Opole, 15.06.2013

 
Werdykt konkursów Młode Opole z 2012 r. Drukuj Email

1 czerwca 2012r. Odbyła się pierwsza edycja „Turnieju Szkół”.

W JURY konkursu zasiadali: Andrzej Czubiński, Paweł Kukiz i Krzysztof „PUMA” Piasecki. Swoje umiejętności zaprezentowało 13 z 16 zgłoszonych zespołów.

W grupie młodszej,

  • I miejsce zajął zespół „GAMA” z Namysłowa

W grupie starszej

  • I miejsce zajął zespół „PAINKILLER” z Opola

JURY przyznało także 3 wyróżnienia:

  • dla najlepszego gitarzysty zespołu „AMOREK” - Dawida Mateja z Opola

  • dla najlepszego perkusisty zespołu „OUTERS” - Kacpra Kowalczuka z Prudnika

  • dla wokalistki zespołu „MIST” - Marty Stanikowskiej z Opola, za niewątpliwy talent i aranżacje gitarowe

 

2 czerwca 2012r. odbył się po raz czwarty konkurs skierowany do wokalistów. Konkurs wokalny podzielony był na 4 kategorie wiekowe. W pierwszej kategorii wiekowej od 7 do 12 wystąpiło 16 wokalistów z Opola, Wojciechowa, Dobrzenia Wielkiego, Dobrzenia Małego, Domecka, Brożca, Chrościc, Chocianowic i Zawadzkiego.W drugiej kategorii wiekowej od 13 do 15 lat, wystąpiło 15 wokalistów z Opola, Praszki, Dobrzenia Wielkiego, Skoroszyc, Szczedrzyka, Strzeleczek, Brożca, Branic, Krzanowic i Smard Dolnych. W trzeciej kategorii wiekowej od 16 do 19 lat wysątpiło 14 wokalistów z Opola, Ozimka, Praszki, Prószkowa, Nysy, Suchodańca, Korfantowa i Czarnowąsów. W ostatniej kategorii wiekowej 20 – 25 lat wystąpiło 9 wokalistów z Opola, Brzegu, Byczyny, Kluczborka, Komprachic, Czepielowic i Ochódz.

W JURY konkursu wokalnego zasiadali: Anna Panas, Edward Spyrka i Jarosław Wasik. Decyzją JURY w poszczególnych kategoriach wiekowych, zwyciężyli:

W kategorii wiekowej 7 – 12 lat:

  • I miejsce Natalia Machelska z Zawadzkiego

  • II miejsce Kamila Wyrwich z Chocianowic

  • III miejsce ex aequo: Adrian Kroczak z Chrościc i Magdalena Dogiel z Opola

W kategorii wiekowej 13 – 15 lat:

  • I miejsce Marcel Pieczonka z Opola

  • II miejsce Laura Tomala z Krzanowic

  • III miejsce Hanna Barsznica ze Skoroszyc

W kategorii wiekowej 16 – 19 lat:

  • I miejsce Ewelina Kobylańska z Korfantowa

  • II miejsce ex aequo Natalia Gosztyła z Opola i Patrycja Serafin z Opola

  • III miejsce Anita Barton z Opola

W kategorii wiekowej 20 – 25 lat:

  • I miejsce ex aequo Danuta Plotnik z Komprachcic i Linda Wencel z Ochódz

  • III miejsce Malwina Barczycka z Opola

Decyzją JURY nagroda Grand Prix, w kwocie 2000 złotych została podzielona dla trzech osób: Eweliny Kobylańskiej, Danuty Plotnik i Lindy Wencel.

 

 
Werdykt Konkursu Wokalnego Młode Opole z 2011 r. Drukuj Email

W dniu 11.06.2011 jury w składzie:

  1. Elżbieta Zapendowska – przewodnicząca

  2. Edward Spyrka

  3. Andrzej Kruk

  4. Andrzej Czubiński

po przesłuchaniu 39 wykonawców Przeglądu Opolskiej Twórczości Artystycznej „Młode Opole 2011” postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

kategoria: Szkoła Podstawowa

I miejsce: Natalia Kutyła

wyróżnienie: Julia Janowska

wyróżnienie: Izabela Kuriata

kategoria: Szkoła gimnazjalna

I miejsce: Anna i Małgorzata Bonk

kategoria: Szkoła ponadgimnazjalna

I miejsce: zespół Melski & Śnieżek

wyróżnienie: Justyna Adamowska

kategoria: Studenci

wyróżnienie: Wioletta Gomółka

W kategorii zespoły i soliści nie przyznano żadnej nagrody.

Jury postanowiło nie przyznawać Grand Prix tegorocznego konkursu, gdyż żaden z wykonawców w sposób zdecydowany nie wyróżniał się spośród pozostałych uczestników finału, w związku z powyższym główną nagrodę Grand Prix w kwocie 2000 zł jednogłośną decyzją postanowiło podzielić na 4 równe części pomiędzy zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych.

 

 
Werdykt jury Konkursu Wokalnego Młode Opole z 2010 r. Drukuj Email
 

Dnia 5 czerwca 2010 r. w przeglądzie udział wzięło 22 solistów, 6 zespołów młodzieżowych oraz orkiestra dęta z województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Jury w składzie Anna Panas, Andrzej Czubiński, Joanna Pszon - Koral oraz Justyna Przyborowicz zadecydowało o następującym podziale nagród i wyróżnień:

W kategorii „Szkoła Podstawowa” :

  • I miejsce otrzymała Natalia Jucha,

  • wyróżnienie otrzymała Julia Roehrich.

W kategorii „Gimnazjum” :

  • I miejsce otrzymała Aleksandra Kryńska,

  • wyróżnienie otrzymała Natalia Gosztyła.

W kategorii „Szkoły Ponadgimnazjalne”:

  • I miejsce exequo otrzymały Aleksandra Gadzińska oraz Daniela Górska,

  • wyróżnienie otrzymała Pamela Adamik

W kategorii „Zespoły” :

  • wyróżnienie otrzymał zespół „Mind in Limbo” za porażającą energię !!!!

Główną nagrodą za zajęcie I miejsca exequo w kategorii „Szkoły Ponadgimnazjalne” było m.in. profesjonalne nagranie w studio nagrań Radio Opole.

 

 
Werdykt jury Konkursu Młode Opole z 2009 r. Drukuj Email
 

Jury I konkursu "Młode Opole 2009", który odbył się dnia 13 czerwca w składzie pani Ludmiła Zawadzka - przewodnicząca, Zygmunt Babiak, Andrzej Czubiński - członkowie, po wysłuchaniu wszystkich uczestników I przeglądu postanowiło jednogłośnie przyznać

  1. Grand Prix Konkursu - Weronice Leśnik

  2. I nagrodę w kategorii dzieci najmłodszych - Ewie Suchińskiej

  3. I nagrodę w kategorii młodzieży gimnazjalnej - Esterze Kajdzik

  4. I nagrodę w kategorii młodzieży szkół średnich - Pameli Adamik

Korzystając z przysługujących praw jury postanowiło przyznać również III nagrodę w grupie młodzieży gimnazjalnej - Filipowi Piszczałce

oraz 3 wyróżnienia dla:

- Szymona Domańskiego

- Zespołu Jaka Smolesz

- Duetu Marzena Dróźdź i Roksana Garbacz.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 4

Nowości

Fundacja DRUMFEST

Partnerzy

  

 

 

Partnerzy

roland-td1.jpg
mapex.png
umo.jpg
ministerstwo.jpg
filharmonia_opolska.jpg
psm.jpg
chck.jpg
chorzow170.jpg
powiatopolski.jpg
konsulat_niemiec.jpg
wegry.jpg
flandria.jpg
opolskie.jpg
slaskie.jpg
cea.jpg
Horizontal SlideShow Module v1.8 by JT.

Facebook Like Box

.

Patroni medialni


 

 

 

Nagrody

nagroda certyfikat mm.jpg