STICK MEN oraz Fren wystąpią już 24 listopada!

STICK MEN – to avant-prog-rock amerykańsko-niemiecka supergrupa składająca się z 3 wyjątkowych muzyków, mistrzów własnego rzemiosła. Tony Levin i Pat Mastelotto, członkowie zespołu King Crimson od kilku dekad, wnoszą tę tradycję do całej swojej gry.
Levin gra na Chapman Stick, od którego zespół wziął swoją nazwę. Mając struny basowe i gitarowe, Chapman Stick czasami działa jak dwa instrumenty. Markus Reuter gra na swojej zaprojektowanej przez siebie gitarze typu „touch guitar”. Perkusja Mastelotto obejmuje nie tylko zestaw akustyczny, ale także unikalną konfigurację elektroniczną, pozwalającą mu na dodawanie różnych sampli i nie tylko.

Członkowie STICK MEN nagrali albumy, które sprzedały się w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie, a wszyscy 3 indywidualni członkowie grali wspólnie w wielu różnych projektach w ciągu ostatnich 5 dekad w ponad 90 krajach na całym świecie.

Jako support wystąpi zespół Fren, który poczyna i dostarcza oniryczną, emocjonalną muzykę instrumentalną, gdzie estetyka, wysublimowanie i melancholia potrafią doskonale koegzystować z surowością, energią, żarem i spontanicznością.Grupa uformowała się w 2017 roku w Krakowie z inicjatywy pianisty Oskara Cenkiera, gitarzysty Michała Chaloty, basisty Andrew Shamanova oraz perkusisty Oleksija Fedoriva i zdążyła zagrać kilka bardzo ciepło przyjętych koncertów, dzieląc scenę z Caravan (UK), Stoned Jesus (UA), The Sonic Dawn (DK), Virgil Donati’s Icefish (IT).

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert, który odbędzie się 24 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.