VIVA SANTANA! 26 LISTOPADA, CWK Opole

Viva Santana! to projekt, który już od pierwszych dźwięków porywa publiczność w niezwykłą podróż od lat 60-tych i klimatu festiwalu Woodstock do współczesności! Leszek Cichoński i Jose Torres z zespołem zagrają największe przeboje Carlosa Santany i kilka innych utworów muzycznych będących totalną niespodzianką!

Carlos Santana to jeden z niewielu artystów, którego przeboje były popularne we wszystkich dekadach począwszy od lat 60-tych do dzisiaj. W jego kompozycjach można znaleźć elementy bluesa, rocka, jazzu a przede wszystkim muzyki latynoskiej. Takie utwory jak „Samba Pa Ti”, „Europa”, „Oye Como Va” stanowią klasykę gitarowego kunsztu i zyskały Santanie wiernych fanów na całym świecie.

Leszek Cichoński – twórca Gitarowego Rekordu Guinnessa – postanowił uczcić muzycznie 70. urodziny Carlosa Santany. Jego projekt nosi nazwę VIVA SANTANA. Ponieważ trudno oddać klimat tej muzyki bez brzmienia bongosów i cong, zaprosił do tego projektu znakomitego perkusjonistę Jose Torresa. Oprócz wymienionych wcześniej hitów zagrają wspólnie również m.in.: „Black Magic Woman”, „Moon Flower”, a także nowsze przeboje jak „Smooth” oraz santanowskie wersje polskich przebojów jak „Podaruj mi trochę Słońca” grupy Bemibem i „Asfaltowe łąki” grupy ABC.

Obecność w składzie świetnych muzyków – również jazzowych pozwala na bardzo kreatywne potraktowanie muzyki Carlosa Santany i ciekawe improwizacje, co czyni ten projekt znakomitą propozycją zarówno na imprezy plenerowe jak i na Festiwale Jazzowe.

Leszek Cichoński – gitara i wokal

Jose Torres – instrumenty perkusyjne

Maciej „Mustafa” Giżejewski – congi

Damian Szewczyk – wokal

Tomasz Grabowy – gitara basowa

Christian Mora – klawisze

Łukasz Sobolak – perkusja