ANIMALS&Friends już 16 listopada w PSM!

W 1964 roku fala nowego, energicznego rock and rolla ogarnęła młodzież na całym świecie. Na szczycie tej fali znajdowali się The Beatles, The Rolling Stones i oczywiście The Animals. Z brzegów rzeki Tyne nadeszła oferta z północnego wschodu; marka rhythm n bluesa, którą cały świat zdawał się łapczywie chwytać.

The Animals byli drugim brytyjskim zespołem, który znalazł się na szczycie amerykańskich list przebojów po The Beatles z legendarnym, sprzedającym się w wielu milionach egzemplarzy hymnem „House of the Rising Sun”. Zespół osiągnął następnie ponad dwadzieścia światowych hitów Top Ten, z których wiele zdobyło miejsce numer jeden w różnych częściach świata. W samej Wielkiej Brytanii zespół miał nie mniej niż dwanaście pozycji na listach przebojów.

The Animals pozostają przełomowym zespołem rhythm & bluesowym, który nadal cieszy się wielkim szacunkiem na arenie międzynarodowej wśród swoich rówieśników, a także wśród fanów w każdym wieku, którzy instynktownie reagują tak entuzjastycznie na tak kluczowe utwory z katalogu The Animals, takie jak „We Gotta Get Out Of This Place”, „Boom Boom”, „Don’t Let Me Be Misunderstood”, „Baby, Let Me Take You Home”, „I Put A Spell On You”.

Obecnie w skład zespołu wchodzą oryginalni członkowie Animals – John Steel oraz Danny Handley, Roberto Ruiz i Barney (Boogie) Williams. Po uznanych przez krytyków i niezwykle udanych wspólnych trasach koncertowych od 2008 roku, ta legendarna kombinacja muzyków po raz kolejny wystąpi razem na jednej scenie.

Podczas tegorocznej edycji Drum Fest usłyszymy fantastyczny koncert z czystymi klasykami zespołu – House Of The Rising Sun, We Gotta Get Out Of This Place, Baby Let Me Take You Home i nie tylko. Po ponad 50 latach legenda wciąż rośnie.

Jak zauważył niedawno The Independent –
„Chociaż zespół się zmienił, piosenki pozostają wieczne… wraz z coverami klasyków Raya Charlesa i Johna Lee Hookera, zapewniają, że nostalgiczny element łączy się z przyjemnie szorstką krawędzią”.