Artyści

2023

Ray Wilson & Band

Uznany za jednego z najlepszych brytyjskich wokalistów w historii, jest znany w świecie muzycznym jako wyjątkowy piosenkarz/autor tekstów i jest ceniony za swoją charyzmatyczną prezencję sceniczną. Członek zaspołów Guaranted Pure, Stiltskin, Cut. Od 1996 do 1999 wokalista i autor tekstów dla Genesis – jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów rock’n’rolla w historii.

 

 

Purpendicular feat. Ian Paice / TSA

 

Deep Purple został okrzyknięty jednym z najbardziej innowacyjnych i odnoszących sukcesy zespołów rockowych wszech czasów od lat 70., a gra na perkusji Paice’a miała na to ogromny wpływ.

Purpendicular to zespół, który gra Deep Purple w najlepszym wydaniu, najbliższym oryginałowi. Podczas ich koncertu usłyszycie wszystko:

od hitów DP, przez mniej znane piosenki, po piosenki, które Ian Gillan & Co. nigdy nie grali.

Purpendicular został założony w październiku 2007 roku przez irlandzkiego piosenkarza Robby’ego Thomasa Walsha i austriackiego gitarzystę Joe Doblhofera. Oryginalny perkusista Deep Purple, Ian Paice, grał z zespołem podczas ich pierwszej europejskiej trasy koncertowej.

TSA MNK to polski zespół rockowy, oficjalnie założony 13 czerwca 2019 roku przez Janusza Niekrasza, Marka Kapłona i Damiana Michalskiego. Grupa stanowi osobne równoległe przedsięwzięcie artystyczne mające na celu kontynuację muzycznych tradycji zespołu TSA oraz tworzenie nowego repertuaru.

 

 

0
0
0Stick Men

STICK MEN – to avant-prog-rock amerykańsko-niemiecka supergrupa składająca się z 3 wyjątkowych muzyków, mistrzów własnego rzemiosła. Tony Levin i Pat Mastelotto, członkowie zespołu King Crimson od kilku dekad, wnoszą tę tradycję do całej swojej gry.
Levin gra na Chapman Stick, od którego zespół wziął swoją nazwę. Mając struny basowe i gitarowe, Chapman Stick czasami działa jak dwa instrumenty. Markus Reuter gra na swojej zaprojektowanej przez siebie gitarze typu „touch guitar”. Perkusja Mastelotto obejmuje nie tylko zestaw akustyczny, ale także unikalną konfigurację elektroniczną, pozwalającą mu na dodawanie różnych sampli i nie tylko.

Członkowie STICK MEN nagrali albumy, które sprzedały się w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie, a wszyscy 3 indywidualni członkowie grali wspólnie w wielu różnych projektach w ciągu ostatnich 5 dekad w ponad 90 krajach na całym świecie.

Fren poczyna i dostarcza oniryczną, emocjonalną muzykę instrumentalną, gdzie estetyka, wysublimowanie i melancholia potrafią doskonale koegzystować z surowością, energią, żarem i spontanicznością.Grupa uformowała się w 2017 roku w Krakowie z inicjatywy pianisty Oskara Cenkiera, gitarzysty Michała Chaloty, basisty Andrew Shamanova oraz perkusisty Oleksija Fedoriva i zdążyła zagrać kilka bardzo ciepło przyjętych koncertów, dzieląc scenę z Caravan (UK), Stoned Jesus (UA), The Sonic Dawn (DK), Virgil Donati’s Icefish (IT).

 


0

Viva Santana

0

Viva Santana! to projekt, który już od pierwszych dźwięków porywa publiczność w niezwykłą podróż od lat 60-tych i klimatu festiwalu Woodstock do współczesności! Leszek Cichoński i Jose Torres z zespołem zagrają największe przeboje Carlosa Santany i kilka innych utworów muzycznych będących totalną niespodzianką! Leszek Cichoński – twórca Gitarowego Rekordu Guinnessa – postanowił uczcić muzycznie 70. urodziny Carlosa Santany. Jego projekt nosi nazwę VIVA SANTANA. Ponieważ trudno oddać klimat tej muzyki bez brzmienia bongosów i cong, zaprosił do tego projektu znakomitego perkusjonistę Jose Torresa. Oprócz wymienionych wcześniej hitów zagrają wspólnie również m.in.: „Black Magic Woman”, „Moon Flower”, a także nowsze przeboje jak „Smooth” oraz santanowskie wersje polskich przebojów jak „Podaruj mi trochę Słońca” grupy Bemibem i „Asfaltowe łąki” grupy ABC.

 

 

 

0
0JOSE APONTE TRIO

Jose Aponte Trio to wyjątkowe portorykańsko-polskie trio w składzie Jose M. Aponte, Krzysztof Puma Piasecki oraz Stan Michalak.José M. Aponte (Puerto Rico) jest głównym wykładowcą na wydziałach perkusji i jazzu, gdzie uczy gry na zestawie perkusyjnym i perkusji latynoskiej. Oprócz prywatnych lekcji w studiu, José jest dyrektorem UNT Afro-Cuban Ensemble, Brazilian Ensemble i Latin Jazz Lab Band.Krzysztof Puma Piasecki (PL) absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kompozytor, aranżer, pedagog – jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej. Został odznaczony brązowym medalem „Gloria Artist”. Nagrał dwanaście płyt autorskich oraz dziesiątki płyt jako muzyk sesyjny.Stan Michalak (PL) wybitny basista ,którego muzyczne korzenie tkwią głęboko w tradycji europejskiej muzyki klasycznej,  jazzu i szeroko pojmowanej kreatywnej improwizacji muzycznej. Przez wiele lat związany z berlińską sceną artystyczną. 

 

Dragonflies

Dragonflies Project to najnowszy zespół wibrafonisty elektrycznego Bernarda Maselego. Tym razem zaprasza on do współpracy basistkę Klaudię Wachtarczyk oraz perkusistkę Justynę Mikrut!

Muzyka tria to połączenie bluesa-funky-jazzu oraz rocka, czyli oscyluje wokół intensywnych rytmów tanecznych i przepełniona jest równie intensywnymi zwrotami melodycznymi. Bernard próbuje przełożyć na język wibrafonu charakterystyczny kolor i „groove” tych gatunków i warto przy tym zaznaczyć, że jest to pierwsze tego typu połączeniu wibrafonu z muzyką funky w historii muzycznej naszego kraju.

 

ANIMALS&Friends

W 1964 roku fala nowego, energicznego rock and rolla ogarnęła młodzież na całym świecie. Na szczycie tej fali znajdowali się The Beatles, The Rolling Stones i oczywiście The Animals.The Animals byli drugim brytyjskim zespołem, który znalazł się na szczycie amerykańskich list przebojów po The Beatles z legendarnym, sprzedającym się w wielu milionach egzemplarzy hymnem „House of the Rising Sun”. Zespół osiągnął następnie ponad dwadzieścia światowych hitów Top Ten, z których wiele zdobyło miejsce numer jeden w różnych częściach świata. W samej Wielkiej Brytanii zespół miał nie mniej niż dwanaście pozycji na listach przebojów. Obecnie w skład zespołu wchodzi oryginalny członek Animals John Steel oraz Danny Handley, Roberto Ruiz i Barney (Boogie) Williams. Po uznanych przez krytyków i niezwykle udanych wspólnych trasach koncertowych od 2008 roku, ta legendarna kombinacja muzyków po raz kolejny wystąpi razem na jednej scenie.

 

Moribaya

Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się przyczynkiem do powstania tego multikulturowego, barwnego kolektywu.

Zespół zaraża pokładami pozytywnej energii afrykańskiego słońca i radości z grania muzyki na żywo.

Żywiołowa, transowa muzyka bębnów, piękny śpiew utalentowanej, ukraińskiej wokalistki śpiewającej w językach afrykańskich oraz wirtuozerska gra na balafonach i korze tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń podróż do afrykańskich źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią inspiracje tradycyjną muzyką z zachodniej Afryki.

 

„Americans in Opole”

Mark Ford jest artystą, grającym na marimbie i koordynatorem ds. perkusji na Uniwersytecie Północnego Teksasu w Denton w Teksasie. Jako były prezes Percussive Arts Society i koordynator jednego z największych programów perkusyjnych w Stanach Zjednoczonych w UNT, Ford jest aktywnym wykonawcą i kompozytorem.  Występował na arenie międzynarodowej w całej Europie, a także w Japonii, Chinach, Tajwanie, Australii i Ameryce Południowej. Oprócz obowiązków w UNT Ford jest także dyrektorem artystycznym corocznego konkursu Drum Fest Marimba/Vibraphone Competition w Opolu.

Dave Hall jest profesorem nadzwyczajnym perkusji. Podczas organizacji nominacji akademickiej i pod jego kierownictwem Zespół Perkusyjny Uniwersytetu Nebraski został wybrany do wykonania koncertu pokazowego w PASIC zarówno w 2019, jak i 2016 roku, jako zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Zespołów Perkusyjnych Towarzystwa Sztuk Perkusyjnych. Przed nominacją do Lincoln Dave był instruktorem gry na perkusji na Texas Christian University (TCU) oraz połączeniami klas, urządzeniami i kursami na Uniwersytecie Północnego Teksasu jako wykładowca. Oprócz działań uniwersyteckich, Hall również regularnie występuje jako solista na marimbie i wielu innych instrumentach perkusyjnych.

Opisana przez magazyn Fanfare jako „nieustraszona perkusistka”, I-Jen Fang ma karierę jako solistka, kameralistka, muzyk orkiestrowy i nauczyciel. Dołączyła do wydziału McIntire Department of Music na Uniwersytecie Wirginii w 2005 roku i jako główna Timpanistka i Perkusistka w Charlottesville Symphony.Jako solistka I-Jen występowała jako solistka na marimbie na Tajwanie, w USA, Austrii, Francji, Węgrzech, Rumunii i Republice Południowej Afryki. Występowała także jako solistka na marimbie w Charlottesville Symphony w latach 2006 i 2010. 

Paul Rennick jest profesorem perkusji w ONZ w Teksasie, gdzie pracuje na tym wydziale od 1991 roku. Paul kieruje wieloma nagradzanymi zespołami perkusyjnymi, prowadzi zajęcia w pracowni lekcji stosowanych, a także aranżuje i komponuje instrumenty perkusyjne.Będąc czołową postacią w świecie marszowej perkusji i edukacji perkusyjnej, Paul może poszczycić się długą historią odnoszących sukcesy studentów i renomowanych zespołów wykonawczych, a także był cenionym gościnnym artystą na całym świecie. W 2017 roku został wybrany do Międzynarodowej Galerii Sław Drum Corps, a w 2021 do Galerii Sław World Drum Corps.

0