Opinie
Pancho napisał: Drukuj Email

THANK YOU FOR BRINGING PHILM to Poland. best regards from the band and much respect.

Pancho Tomaselli

 
Derek Roddy napisał: Drukuj Email

Hey there...

Just wanted to reach out and thank you for everything while I was in Poland. I would love to come back.
Man...would be great to spend a little more time there.

Hope all is well ... and please tell everyone hello for me.

Cheers.

D
 
Chris Minh Doky napisał po festiwalu: Drukuj Email
Great to see you again a few days ago! I had such a great time!
I would love to come back to Poland to play with my band.
Thanks again for a great time in Poland!
All the best,
CHRIS
 
Aquiles Priester napisał: Drukuj Email

Thanks for the invitation to play in your festival again!
I had a great time there!

Best

Aquiles Priester

 
Dave Lombardo napisał : Drukuj Email
We had an amazing time with you all and thank you veery much for  
the amazing experience. We felt sad about the money but hopefully it  
went to someone that needs it more. We tried to find the positive in  
what happened and know PHILM had some of the most amazing shows, Your  
people loved how we improvised and we loved the Polish people, the  
food and of course the drinks was amazing especially the soup in the  
bread :) We all had a great time. On the flight home we were laughing  
at the fun we had and hoping we can come back to Poland someday. 
On behalf of PHLM we would like to say Thank you with a big hug.
Hope to visit again one day,

Dave Lombardo & PHILM
 
George Kollias napisał po festiwalu : Drukuj Email

“Drum Fest is one of the very best festivals in Europe with a heavy history and a very professional team of people who make everything run easy and smooth. I had a killer time and without a second thought I would be a part of it again the future! Really looking forward for this!!!!!!!!!”

...for one more time thanks so much for having me in there this year!

Can’t wait to get there again and hopefully soon!!!!!!!!!!!!!!!

Thank so much!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


George Kollias

 
Referencje artystów Drukuj Email

Uczestnictwo w Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym 2010 było dla mnie prawdziwą przyjemnością. Możliwość koncertu z moim zespołem NERVE było czymś odmiennym do występów solo, które zazwyczaj odbywają się w ramach pozostałych imprez perkusyjnych na świecie. Gratuluję udanego festiwalu!

Jojo Mayer – perkusista zespołu NERVE, zwycięzca plebiscytu na najlepszego perkusistę magazynu Modern Drummer


Dziękuję za wszystko! Spędziłem w Polsce niezapomniane chwile i chciałbym wyrazić swój respekt do waszej pracy w związku z organizacją tego festiwalu.

Pete Lockett – kompozytor, brytyjski multiinstrumentalista

Byłem szczęśliwy z możliwości wzięcia udziału w Festiwalu Perkusyjnym. Szczególnie miło wspominam wspaniałą publiczność podczas wieczornych koncertów. Dzięki gościnności i dobrej organizacji mam bardzo dobre wrażenia po pobycie w Polsce, którą odwiedziłem w trakcie mojej trasy koncertowej. Ponadto czułem wielką pasję i zamiłowanie dyrektora festiwalu.

Akira Jimbo – wybitny japoński perkusista


W Opolu Spędziłem wspaniałe chwile i mam nadzieję, że będę mógł niedługo do was wrócić!

Terry Bozzio – legendarny perkusista FRANKA ZAPPY, zespołu UK, KORN


Naprawdę podobało mi się w Polsce. Gratuluje zorganizowania tak bardzo niezwykłego festiwalu. Będę o nim wszystkim opowiadał i z niecierpliwością wyczekiwał powrotu w przyszłym roku!

Thomas Lang – perkusista m. in ROBBIE WILLIAMSA


To jest zawsze mój ulubiony festiwal! Jeszcze raz dziękuję za waszą życzliwość

Virgil Donati – członek zespołu PLANET X, jeden z najwszechstronniejszych perkusistów


Przeżyliśmy niezapomniane chwile w Polsce i jesteśmy wdzięczni za profesjonalną organizację tego wspaniałego wydarzenia. Dziękuję za to, że mogliśmy z Vital Information wystąpić na waszym festiwalu. Wszystkiego dobrego.

Steve Smith – legenda muzyki rockowej i jazzowej, członek zespołu JOURNEY

Bardzo dziękuję za zaproszenie mnie do wzięcia udziału w waszym festiwalu! Nigdy go nie zapomnę!

Aquiles Priester – brazylijska gwiazda muzyki rockowej

Jestem wdzięczny za zaproszenie mnie do udziału w Festiwalu Perkusyjnym w Opolu. Wszystko było bardzo dobrze przygotowane i zorganizowane. Przeżyłem wspaniałe chwile w Polsce i mam nadzieję, że wrócę tu ponownie.

Chester Thompson – perkusista GENESIS i PHILA COLLINSA


Dziękuję za waszą gościnność i zaproszenie Planet X ponownie do Polski. Spędziliśmy z wami cudowne chwile i dziękujemy za dobrą opiekę i organizację naszych koncertów.

Derek Sherinian – klawiszowiec zespołu PLANET X


Wojtku, Ty I twoja załoga jesteście najlepsi. Dziękuję za wszystko. Do zobaczenia wkrótce.

Vinny Valentino – gitarzysta zespołu VITAL INFORMATION


Jesteście najlepsi! Spędziliśmy świetnie czas w Polsce. Wszystkiego najlepszego!

Tom Coster – klawiszowiec I kompozytor wielu przebojów CARLOSA SANTANY


Na początku października 2008 przeżyłem 5 fantastycznych dni w Opolu. Miałem zaszczyt występować podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego. Był to jeden z najlepiej zorganizowanych festiwali w jakim kiedykolwiek brałem udział. Wojtek i wszyscy zaangażowani w organizację tej imprezy naprawdę świetnie się spisali. Nie znam tak unikatowego festiwalu nigdzie w świecie. W trzech różnych miastach odbywały się koncerty i warsztaty w różnym czasie, z różnorodnym sprzętem nagłośnieniowym rozstawianym dla wielu różnych wykonawców dostosowując się do ich własnych ustawień i przyzwyczajeń. Jeśli były jakikolwiek błędy organizacyjne, to były niezauważalne. Zagrałem trzy koncerty w trzech różnych miastach i wszystkie były doskonałe pod względem przygotowania i nagłośnienia. Wszystkie osoby pracujące podczas tych występów były również wspaniałe. Bardzo miło mnie przyjęli, mogłem rozmawiać, przesiadywać i grać z profesjonalnymi muzykami godzinami, pomimo, że spotkałem ich po raz pierwszy w życiu. Najwspanialszym doświadczeniem było poznanie wielu fantastycznych ludzi, których w życiu nie miałbym okazji spotkać gdybym nie przyjechał na tą imprezę. Więc chciałbym bardzo podziękować Wojtkowi i wszystkim jego współpracownikom z firmy Ragtime. Będę bardzo miło wspominał czas spędzony z wami.

Nick D'Virgilio – wokalista i perkusista SPOCK'S BEARD, PETERA GABRIELA

Przeżyłam niesamowite chwile podczas Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego w Opolu. Studenci, z którymi występowałam zaprezentowali bardzo wysoki poziom muzyczny. Organizatorzy imprezy byli pomocni, gościnni i niezawodni. Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny to niecodzienna impreza, którą będę wspierać i promować. Uważam, że festiwal ten jest ważnym elementem perkusyjnej społeczności. Chciałabym ponownie przyjechać na wasz festiwal.

Terri Lyne Carrington – wykładowca Berklee School of Music, perkusistka HERBIE HANCOCKA, STEVIE WONDERA


Spędziłem niezapomniane chwile prowadząc warsztaty i grając koncerty Rudess Morgenstein Project podczas Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego Eventus w Opolu. Byłem ogromnie poruszony pasją do muzyki i perkusji okazywaną przez wszystkie osoby zaangażowane w organizację tej imprezy. Jestem wdzięczny Wojtkowi za zaproszenie mnie na najlepiej zorganizowany festiwal perkusyjny w jakim kiedykolwiek uczestniczyłem i z niecierpliwością czekam na następne spotkanie i występy w Polsce.

Rod Morgenstein – wykładowca Berklee School of Music


Chciałbym podziękować organizatorom Festiwalu Perkusyjnego w Opolu za zaproszenie mnie do Polski na koncerty razem z moim nowym zespołem - Stick Men. Profesjonalizm, organizacja i ogromne zaangażowanie wszystkich podczas tej imprezy wywarły ma mnie bardzo pozytywne wrażenie. Świetna załoga techniczna pozwoliła nam na wykonanie najlepszego show. Publiczność była równie fantastyczna. W Opolu spędziliśmy niezapomniany tydzień i chcielibyśmy tam jak najszybciej wrócić.

Tony Levin członek zespołów KING CRIMSON, basista PINK FLOYD, PETERA GABRIELA, YES


Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny w Opolu jest imprezą światowej klasy. Festiwal ten znakomicie odzwierciedla możliwości gry na zestawie perkusyjnym w różnych gatunkach muzycznych. Publiczność była miła i bardzo gościnna. Jestem bardzo zadowolony z mojej wizyty w Polsce i mam nadzieję, że wkrótce do niej wrócić. Polecam ten festiwal wszystkim perkusistom i fanom perkusji....

Peter Erskine perkusista WEATHER REPORT, STEPS AHEAD, JONI MITCHELL, DIANA KRALL


Chciałbym wyrazić moją wdzięczność za szczególnie profesjonalny i przyjacielski sposób, w jaki byłem traktowany podczas mojego pobytu w Opolu. Wszystko było realizowane punktualnie i bezstresowo. Życzyłbym sobie, aby inne muzyczne wydarzenia były dla mnie takie proste.

Ian Paice członek zespołu DEEP PURPLE

Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny w Polsce był jednym z najjaśniejszych punktów mojej jesiennej trasy po europie. Szczególnie mile wspominam występy z – teraz już moimi dobrymi przyjaciółmi – pianistą Wojtkiem Niedzielą, jego bratem bliźniakiem, kontrabasistą Jackiem i perkusistą Marcinem Jahrem. Wybitni muzycy! Moje gratulacje i najlepsze życzenia dla utalentowanych młodych ludzi, którzy tak pięknie wystąpili dla nas i moje szczere podziękowania dla Wojtka za utrzymywanie muzyki przy życiu!

Mike Mainieri założyciel zespołu STEPS AHEAD, L'IMAGE


Drodzy perkusiści świata i wszyscy ludzie w Polsce!

Chciałbym powiedzieć jak dobrze było mi być na festiwalu w tym roku. Grałem z kilkoma wspaniałymi polskimi muzykami i spędziłem tu świetny czas. Chcę podziękować Wojtkowi Laskowi jeszcze raz za wspaniały festiwal i zawsze z niecierpliwością czekam na możliwość kolejnego przyjazdu do Polski z lub bez mojego zespołu. Jakim wspaniałym miastem jest Opole! I z pewnością ten festiwal ustala światowy standard jeśli chodzi o artystów, których ściąga do Polski. Perkusiści z całego świata powinni zapisać sobie tą szczególną datę by przyjechać do Opola na genialne bębniarskie koncerty!

Carl Palmerczłonek zespołów EMERSON, LAKE & PALMER, ASIA


Pobyt w Polsce był wspaniałym doświadczeniem. Opole to piękne miasto tak jak i  pogoda w tym czasie. Bardzo dobrze zostałem przyjęty przez wszystkich organizatorów. Hotel i wyżywienie były świetne. Budynek Filharmonii Opolskiej był wyjątkowo ładny i miał doskonałą akustykę. Muzycy, z którymi grałem byli naprawdę świetnymi instrumentalistami a publiczność była zadziwiająca. Chciałbym wrócić i zagrać z moim nowym teatralno muzycznym projektem i pokazać wszystkim jaka Polska jest wspaniała...

Carmine Appiceperkusista VANILA FUDGE, OZZY OSBOURNE, KING KOBRA, ROD STEWARD


Chciałbym tylko powiedzieć w imieniu wszystkich Brytyjczyków, jakie to cudowne chwile spędziliśmy w Polsce i jak wspaniale wszystko zostało zorganizowane. Jesteście w tym bardzo dobrzy. Sala koncertowa, fortepian, były świetne, a publiczność dała nam odczuć, że kocha nasz zespół.

Bill Brufordlegendarny perkusista zespołów EARTHWORKS, YES, GENESIS


Nie wiedziałam czego mogę się spodziewać przyjmując zaproszenie do występu na Festiwalu, ale ostatecznie ciesze się, że przyjechałam. Wojtek poprzez swoją ciężką pracę wniósł do Polski dużo wspaniałej muzyki. Zrobił wszystko co tylko mógł abyśmy mieli to czego potrzebujemy. Polska przeszła przez wiele trudności ale dzięki takim ludziom jak Wojtek jej przyszłość jest nie tylko jasna i dużo szczęśliwsza, ale również ma dużo więcej perspektyw.

Ludzie w Polsce i Opolu są bardzo życzliwi i uprzejmi. Występy na festiwalu były dla mnie ogromną przyjemnością.. W przyszłości chciałabym ponownie zagrać podczas kolejnych edycji festiwalu.

Cindy Blackman perkusistka LENY'EGO KRAVITZA i CARLOSA SANTANY


Chciałbym podzielić się moimi wrażeniami na temat XII Międzynarodowego Festiwalu Perkusyjnego, który odbył się w Opolu i we Wrocławiu w dniach 7-12 października 2003. Ten wyjątkowy festiwal łączy w sobie szerokie spektrum stylów muzycznych i obok Percussive Arts International Convention w USA nie przychodzi mi na myśl żadna inna impreza równie zróżnicowana pod względem muzycznym. To co wyróżnia ten festiwal to nacisk kładziony na występy oraz warsztaty.

Jestem pod dużym wrażeniem samej organizacji: dobry sprzęt, liczna kadra do pomocy, doskonali muzycy i dbanie o najmniejszy szczegół. Cieszę się z mojego udziału w XII Międzynarodowym FestiwaluPerkusyjnymi mam nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy.

Dave Samuelsperkusista THE YELLOWJACKETS, PAT METHENY


Udział w XII Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym to niesamowite doświadczenie. Po raz pierwszy odwiedziłem ojczyznę moich polskich przodków i występ na festiwalu był dla mnie zaszczytem. Liczna publiczność była bardzo uprzejma i uważna podczas moich występów. Kolejne wspaniałe doświadczenie to możliwość muzykowania z polskimi artystami podczas jam session.

To doskonali i bardzo przyjacielscy muzycy a praca z nimi to wielka przyjemność. Doskonale wspominam mój pobyt i wspaniałe warunki, jakie mi stworzono. Chciałbym wrócić do Polski jak najszybciej by znów być częścią tego niesamowitego wydarzenia.

Bobby Jarzombekperkusista zespołu ROB HALFORD


Na początku chciałbym podziękować za to, że byliście dla nas tacy mili. Festiwal był wspaniały, naprawdę dobrze się bawiłem. Będzie dla nas zaszczytem i przyjemnością wrócić do Polski. Organizacja festiwalu była bardzo dobrze zaplanowana, a widownia była bardzo zainteresowana i dawała mi wsparcie. Ogólnie: festiwal był wielkim sukcesem ze względu na ciężką pracę i poświęcenie. Mówię to prosto z serca.

Tony Royster Jr wschodząca gwiazda światowej perkusji


W imieniu wykonawców V-Topia i pracowników Roland Polska chciałbym bardzo serdecznie podziękować za gościnność, zaangażowanie oraz wspaniałą obsługę podczas koncertów. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Dzięki za pomoc i współpracę!

Andras Pirisi prezes Roland Polska


Zawsze jest dla mnie wielką przyjemnością prowadzić zajęcia i występować podczas Festiwalu Perkusyjnego w Opolu. Uczniowie są otwarci, chętni

do poznawania i zadają wspaniałe pytania! Występ w Filharmonii jest marzeniem... wspaniała akustyka i żywo reagująca publiczność! Brawo Wojtek Lasek!

David Friedmanznakomity wibrafonista amerykański

Miałem przyjemność wziąć udział w V Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Opolu. Słowo "międzynarodowy" jest zdecydowanie na miejscu, gdyż uczestnicy pochodzą z trzech kontynentów. Festiwal jest wspaniałą mieszanką jazzowych, awangardowych, tradycyjnych, poważnych i zabawnych środków wyrazu poprzez świat perkusji. Wszystkie poziomy umiejętności i sfery zainteresowań są dodatkowo wspierane przez warsztaty, konkursy i koncerty.

Imprezy są bardzo dobrze przygotowane i przeprowadzone, a zakwaterowanie, transport i kwestie wyżywienia były rozwiązane w sposób doskonały i uprzejmy. Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę obecną sytuację polityczną, ekonomiczną i technologiczną w Polsce, poziom jakości, dbałości i efektywności działania na Festiwalu w Opolu jest bliski cudowi. Zdecydowanie polecałbym udział w tej imprezie każdemu, kto chce przeżyć edukacyjną,kulturalną i muzyczną imprezę, której nigdy nie zapomni.

Bill Molenhof wybitny amerykański kompozytor, pedagog i wibrafonista jazzowy


Bardzo dziękuję za zaproszenie mnie na festiwal, który był niesamowitym doświadczeniem. Impreza ta była bardzo dobrze zorganizowanym wydarzeniem kulturalnym pod każdym względem. Ogromnie podobało mi się w Polsce. Wyżywienie i zakwaterowanie były doskonałe a publiczność wręcz fantastyczna. Chciałbym tu jak najszybciej wrócić.....

Kenny Aronoff perkusista zespołów THE SMASHING PUMPKINS, THE ROLLING STONES, JOE COCKER, MICK JAGGER, CARLOS SANTANA


Kto kiedykolwiek organizował festiwal perkusyjny zawierający koncerty, warsztaty i ponadto konkurs, będzie zdawać sobie sprawę jak trudno jest zachować kontrolę nad tym wszystkim. W takim kraju jak Polska, gdzie takie możliwości istnieją dopiero od niedawna jest to niebywałym osiągnięciem. Wszyscy ci dzielni organizatorzy i chętni do współpracy (około 40 osób) z ich mocną wolą zrealizowania swych zamiarów i ponad to wszystko tryskający energią Dyrektor Artystyczny Wojciech Lasek sprawili, że festiwal stał się znaczącym zjawiskiem.

Ruud Wiener kompozytor i wibrafonista szwajcarski


Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny w Opolu, Polska, jest wspaniałą i świetnie zorganizowaną imprezą. Serdecznie zachęcam wszystkim prowadzącym warsztaty i koncertującym z całego świata do wzięcia udziału w tym fantastycznym międzynarodowym tygodniu perkusji. Wojtek znów wykonał świetną pracę organizując tę imprezę po raz jedenasty. To była moja druga wizyta w Opolu i mam nadzieję wkrótce tu wrócić.

Gregg Bissonette - jeden z największych perkusistów świata


W imieniu Avedis Zildjian Company życzę Ci wszystkiego najlepszego. Również organizacja koncertów była wspaniała, Gregg był bardzo zadowolony ze swojego pobytu i warsztatów w Opolu. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się aż tak wspaniałej imprezy. Jeszcze raz dziękuję za świetną robotę, jaką wykonujesz na rzecz perkusistów w Polsce!

Yves Tieche - dyrektor amerykańskiej korporacji Zildjian


Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wspaniałą gościnność i zdumiewająco dobrą organizację festiwalu. Był to mój najlepszy pobyt w Polsce pod względem organizacji Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny w Opolu był dla mnie szczególnie miłym przeżyciem i zawsze będę pamiętać te miłe dni spędzone w Opolu. Polska gościnność, jak również jedzenie i organizacja festiwalu były wyśmienite. Takie festiwale są wspaniałymi imprezami przyciągającymi liczną publiczność do gospodarza tj. miasta, gdzie jest ona organizowana. Miasto Opole i jego orkiestra symfoniczna mają szansę stać się bardziej znane dzięki temu festiwalowi.i przygotowania sprzętu perkusyjnego. Jeszcze raz pragnę podziękować za zaproszenie mnie do wzięcia udziału w waszej imprezie.

Nebojsa Jovan Żivković - światowej sławy kompozytor i perkusista


Muzyka była doskonała, ludzie i Wasi pracownicy byli cudowni i w końcu ... Polska jest świetnym krajem. Dziękuję bardzo i mam nadzieję, że się zobaczymy w tym samym czasie, z tą samą muzyką i w tym samym kraju i Tobą jako organizatorem w następnym 1995 roku

Nippy Noya współpracował m.in. z BILLEM COBHAMEM, JOHNEM MCLAUGHLINEM


Festiwal to doskonały przykład tego jak można dbać o szczegóły, a okazane mi ciepło, wzorowa opieka, dobra wola i humor na długo pozostaną w mojej pamięci. Wojtek, Olek, Ola i cała ekipa, z którą współpracowałem byli cudowni. Specjalne podziękowania dla grupy nagłaśniającej, która znakomicie poradziła sobie z moim elektryczno-akustycznym zestawem perkusyjnym. Dziękuję jeszcze raz wszystkim za możliwość wystąpienia na tak prestiżowej imprezie.....

Pat Mastelottoperkusista zespołu KING CRIMSON


Niniejszym chciałbym jeszcze raz podziękować za zaproszenie mnie na VII Międzynarodowy Festiwal Perkusyjny w Opolu i jednocześnie pogratulować wysokiego poziomu imprezy. Uczestnictwo w Festiwalu było dla mnie ważnym zawodowym i życiowym doświadczeniem i uważam, że impreza była dużym sukcesem. Znając problemy finansowe waszego kraju niewiarygodnym zdaje się być jak wiele rzeczy udało wam się zorganizować podczas Festiwalu.

Jestem, również, pod wrażeniem poziomu uczestników konkursu polskich zespołów, będącego jednym z elementów Festiwalu. Była to była bardzo dobrze zorganizowana impreza i wszystkie moje zajęcia podczas festiwalu odbyły się bez najmniejszego problemu.

Ney Rosauro - światowej sławy perkusista i kompozytor brazylijski.


Moje gratulacje za zorganizowanie naprawdę wspaniałego festiwalu! Byłem całkowicie pod wrażeniem ułożenia programu festiwalu, jego profesjonalizmu i organizacji oraz wspaniałej reakcji publiczności. Mam nadzieję, że zaprosicie mnie ponownie!!!! Wszystkiego najlepszego!!!!

Paul Wertico - perkusista Pata METHENY'EGO


To był wspaniały festiwal! Proszę przekażcie Wojtkowi moje pozdrowienia!

Chris Minh Doky - jeden z najlepiej rokujących basistów młodego pokolenia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4

Nowości

Fundacja DRUMFEST

Partnerzy

  

 

 

Partnerzy

roland-td1.jpg
mapex.png
umo.jpg
ministerstwo.jpg
filharmonia_opolska.jpg
psm.jpg
chck.jpg
chorzow170.jpg
powiatopolski.jpg
konsulat_niemiec.jpg
wegry.jpg
flandria.jpg
opolskie.jpg
slaskie.jpg
cea.jpg
Horizontal SlideShow Module v1.8 by JT.

Facebook Like Box

.

Patroni medialni


 

 

 

Nagrody

opolska marka 2012-1.jpg